دکتر شادمان نعمتی لینک سامانه علم سنجی 

 

 

متولد ۱۳۵۲ – شهرستان رودبار؛

فارغ التحصیل ۱۳۷۰ رشته علوم تجربی (سه سال اول: رشته ریاضی فیزیک) در دبیرستان شهید بهشتی رشت؛

حائز رتبه­‌ی برتر کنکور سراسری در گروه علوم تجربی همان سال ۱۳۷۰  و ورود به رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران؛

اتمام موفقیت‌آمیز  مقطع دکترای عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران  در سال 1378

پس از گذراندن دو سال از طرح خود، در سال ۱۳۸۱ در رشته‌­ی مورد علاقه­­­‌ی خود «گوش، گلو، بینی و جراحی سر و گردن» در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به ادامه­‌ی تحصیل پرداخت.

در سال ۱۳۸۵  توانست این مقطع را با کسب مقام اول کشوری  در آزمون بورد تخصصی در رشته­‌ی گوش و حلق و بینی با موفقیت به پایان برساند و به واسطه­‌ی این عنوان چندین تقدیرنامه از  سوی جناب دکتر باقری لنکرانی وزیر وقت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دکتر ایرج فاضل رئیس جامعه­‌ی جراحان ایران دریافت کند. با کسب این موفقیت و به واسطه‌­ی پیشینه­‌ی پژوهشی و علمی ایشان، در همین سال بلافاصله به عنوان استادیار و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نائل گردید.

از سال بازگشت به استان و شهر خود، در کنار کار و تحقیقات علمی و دانشگاهی و تدریس در بالاترین سطوح (تربیت پزشکان عمومی و نیز رزیدنتهای تخصصی رشته گوش و حلق و بینی)، در امر جراحی نیز بسیار پرکار و موفق بوده و عمل­‌های مدرن و نیز سخت و دشواری نظیر جراحی‌های اندوسکوپیک بینی و سینوس، جراحی‌های پیشرفته گوش، جراحی‌های پیشرفته و پیچیده زیبایی بینی، جراحی‌های دشوار و پیچیده توده‌ها و تومورهای سر و گردن و حنجره و… را به انجام رسانده و می­‌رسانند و آن‌را در دانشگاه و نیز در کنگره های ملی و بین المللی به سایر متخصصین آموزش می‌دهند. شایان ذکر است که انجام جراحی‌ها بویژه در منطقه حساس سر وگردن و در مسیر راه هوایی و تنفسی مستلزم تسلط بر تمام جنبه‌های داخلی و توجه دقیق به مجاورتهای این ارگان‌های فوق العاده ظریف و حساس است تا موفقیت این جراحی‌ها را به‌ویژه در درازمدت بیشتر تضمین کند و عوارض این اعمال را به حداقل برساند.

در طی این سال­‌ها ایشان افتخارات متعددی در زمینه‌­های مختلف علمی-پژوهشی و پزشکی کسب کرده­‌اند. که برخی از این افتخارات در ادامه آمده­‌است:

در سال ۱۳۸۸ و ۱۳۹۰ به عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه علوم پزشکی گیلان و در سال ۱۳۸۹ به عنوان پژوهشگر برتر استان گیلان در حوزه­‌ی پزشکی از سوی بنیاد ملی نخبگان برگزیده شدند. در همین سال از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به عنوان پزشک نمونه انتخاب شدند. در سال ۱۳۹۰ به رتبه­‌ی دانشیاری ارتقاء علمی پیدا کردند و در سال ۹۳ مجددا به عنوان پژوهشگر برتر استان گیلان برگزیده شدند. در سال ۹۱ مسئولیت ریاست بیمارستان آموزشی و درمانی امیرالمومنین رشت را به مدت دو سال به عهده گرفتند. در سال ۹۳ الی ۹۴  دوره­‌ی فلوشیپ فوق تخصصی را در رشته­‌ی نورو-اتولوژی (گوش، قاعده جمجمه، کاشت حلزون شنوایی، و عصب صورت) در دانشگاه علوم پزشکی تهران به پایان رساندند. در سال ۹۵ به رتبه­‌ی استاد تمامی ارتقاء پیدا کرده، به عنوان جوانترین استاد دانشگاه علوم پزشکی گیلان نائل آمدند و در همین سال به سمت معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان نائل آمدند. ایشان همچنین از سال ۸۶ مرکز تحقیقات گوش و گلو بینی و جراحی و سرو گردن را به همراه چند تن از همکاران خود تاسیس نموده و از سال ۹۳ تا به امروز ریاست این مرکز تحقیقاتی را بر عهده دارند.

آدرس: رشت- خیابان امام خمینی- خیابان 17 شهریور- بالاتر از دادگستری- مرکز آموزشی درمانی امیرالمومنین (ع)- مرکز تحقیقات بیماریهای گوش و حلق و بینی

تلفن تماس :          33225242 (013)

پست الکترونیک:  nemati@gums.ac.ir

 

آخرین بروز رسانی : 16 مرداد 1400